Facebook Hayran Sayfası Oluşturma

Facebook Hayran Sayfası Oluşturma

admin     24-01-10     Dünya     Facebook Hayran Sayfası Oluşturma     853 Defa Okundu

Facebook Hayran Sayfası Oluşturma

Blogunuz, web siteniz, sevdiğiniz bir sanatçı, şirketiniz veya bir ürününüzle ilgili facebook’ta hayran sayfası oluşturmak ister misiniz? İlk olarak http://www.facebook.com/pages/create.php adresine giderek Facebook’ta hayran sayfası oluşturmanın ilk aşamasına geçelim. Örnek uygulamayı inşallah bir gün açacağım yourhybridcars.com blogum üzerinden anlattım.

Burada göreceğiniz gibi hayran sayfası oluşturmanın bir sınırı yok. 3 ana kategoriye ayrılmış listeden yapmak istediğiniz hayran sayfası kategorinizi seçebilirsiniz. Bu yazıda sizlere bir blog sitesine ait facebook hayran sayfası oluşturmayı anlatacağım için 2. listede bulunan “İnternet Sitesi” kategorisini seçiyorum.

Hemen altında bulunan “Bu sayfayı oluşturmaya yetkiliyim” kutucuğunu işaretleyip, onun altında ki elektronik imza bölümüne de tam adımızı ve soyadımızı yazdığımızda ilk adığımı tamamlamak için yapacağımız son işlem Sayfa Oluştur butonuna basmak kalıyor.

Bu kadar kısa ve kolay işlemlerin ardından hayran sayfamızı oluşturmuş oluyoruz. Şimdi düzenlemeye geçelim. Hayran sayfamızın ilk hali aşağıda ki gibidir.

Düzenleme işlemine başlamak için hayran sayfamızın resmini koyacağımız resmin hemen altında bulunan “Sayfayı Düzenle” bağlantısına tıklıyoruz. Bu sayede sayfa düzenleme sayfasına ulaşmış oluyoruz.

Sağ tarafta sizinde göreceğiniz gibi hayran sayfamızı oluşturmuş olmamıza rağmen henüz yayınlamadık. Sağdaki kutucukta bulunan “Bu sayfayı yayınla” bağlantısını tıklayarak sayfamızı herkese açık bir hale getirebiliriz.

Üçüncü adım olarak hayran sayfamıza blogumuzun RSS adresini girerek yazılarımızın hayran sayfasında da yayınlanmasını sağlayacağız. Bu işlem için ilk olarak düzenle sayfasında bulunan Notlara tıklayarak “Düzenle” diyoruz.

Notlar sayfamıza bir yazı girmemizi sağladığı gibi bir feed adresi girerek dışardan veri almamızı da sağlamaktadır. Bu sayede istediğimiz içeriği kendi hayran sayfamıza dışardan içerik alabilmekteyiz.

“Resmi tıklayarak büyük halini görebilirsiniz”

Düzenleye tıkladıktan sonra hayran sayfamıza ait notların listelendiği sayfa açılmaktadır. Ancak henüz not yazmadığımız için sayfa şuan boş. Blogumuzun feed adresini gireceğimiz için hemen sağ tarafta bulunan “Bir blog aktar” bağlantısına tıklıyoruz. Bu bağlantıya tıkladıktan blogumuzun feed adresini gireceğimiz sayfası açılacaktır. Burada ki yazı alanına blogumuzun feed adresini girdikten sonra hemen altında bulunan onay kutucuğunu da seçerek İçe Aktarımı Başlat butonuna bastığımızda yazdıklarımız son yazılarımızı görebiliriz.

Burada da dikkat edilmesi gereken bir husus var. Yazılarımızı görmemize rağmen aktarımı onaylamazsak notlarıma her hangi bir şey eklenmemiş olur. O yüzden yazıları gördüğümüz sayfanın altında bulunan “Aktarımı Onayla” butonuna tıklayarak yazılarımızı hayran sayfamıza ekleme işlemini bitirmiş oluyoruz. İlgili resimler aşağıdadır. Resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz.

 

Sohbete Giriş

 

Sayfayı düzenle butonuna basarak diğer ayarları da istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

iLkSohbetim.Net

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.